کاشت موی لیزری

کاشت مو و کاشت ابرو یکی از موثرترین روش های درمانی برای بازیابی و ترمیم مو و ابرو می باشد زیرا نتایج کاشت مو و کاشت ابرو طبیعی، دائمی هستند و ظاهری طبیعی را برای فرد به همراه می آورد. هنگام استفاده از روش کاشت موی سر ، پزشک متخصص موهای سالم شما را از پشت سر برداشته و سپس آنها را در نواحی خاص سر که موها نازک شده یا به خاطر هورمون دی هیدروتستوسترون DHT) )طاس شده است، قرار می دهد.

کاشت موی طبیعی به خودی خود می تواند در هر سطح بین چند صد تا چند هزار پیوند را پوشش دهد و این موضوع بستگی به مقدار موهای از دست رفته بیمار و مقدار موی مورد نیاز برای پر کردن نواحی مورد نظر دارد.

در روش کاشت موی طبیعی هر یک از پیازهای مو از ناحیه اهدا کننده گرفته شده و به دقت در نواحی بی موی سر کاشته می شود و این کار تا زمانی انجام می شود که الگوی رشد موی قبلی بیمار بازسازی شود. در ادامه مو می تواند فرآیند رشد عادی خود را از سر گرفته و ادامه دهد. روش ترکیبی پیوند موی طبیعی یک روش جدید است که برای بازیابی سیستم رشد طبیعی موها طراحی شده و به این ترتیب می توان بر اساس نیاز بیمار عملیات کاشت مو را انجام داد و به نتایجی دست یافت که بیشترین شباهت را به ظاهر طبیعی فرد داشته باشد.

کاشت مو با لیزر

موفق ترین روش کاشت مو که تا کنون معرفی و در حال اجرا می باشد کاشت مو به روش sut نام دارد که در این روش کاشت مو تا 14000 تار مو را در یک جلسه می توان کاشت و اینکه برداشت در این روش با دستگاه انجام می شود .
در کاشت مو به روش sut از سوزن های برش لیزری استفاه می شود که این سوزن های منحصر به فرد کار برداشت مو را بسیار طبیعی کرده به طوریکه پس از کاشت مو هیچکسی نمی تواند متوجه کاشت موی شما شود. از دیگر مزیت های این روش می توان به مرحله های حساس برداشت تا نگهداری و از نگهداری تا کاشت اشاره کرد که در هیچکدام از دو روش قبلی به این موضوع توجه خاصی نشده بود موردی که این روش را با روش های قبلی متفاوت ساخته نداشتن دوران نقاهت در پس از کاشت مو می باشد .

مراحل کاشت

پیوند موی طبیعی از چهار مرحله اصلی به شرح زیر تشکیل شده است:

مرحله ۱- برداشتن پیوند

در این مرحله ناحیه اهدا کننده با استفاده از مواد بی حسی موضعی بی حس می شود. سپس پوست نگهدارنده مو از پشت و اطراف سر برداشته می شود.

مرحله ۲- بریدن

بافت نگهدارنده مو به قسمت هایی تفکیک می شود که ضخامت تقریبی هر یک از آنها تقریباً ۱ میلیمتر است.

مرحله ۳- تفکیک میکروسکوپی

تکه های جدا شده از بافت نگه دارنده با استفاده از میکروسکوپ تفکیک می شوند تا به این ترتیب بتوان پیوند های مورد نیاز که هر یک شامل ۱، ۲، ۳ و ۴ مو در هر پیوند است را تهیه کرد.

مرحله ۴- کاشت مو

در این مرحله شکاف های بسیار کوچک در ناحیه پذیرنده پیوند ایجاد می شود. سپس واحدهای پیوندی در این ناحیه های باز شده کاشته می شود. پیوندهایی که دارای ۱ تار مو است معمولاً در قسمت جلوی خط سر کاشته می شوند و در ادامه پیوند های حاوی ۲ تار مو یا بیشتر در پشت آن قرار می گیرند و این کار تا زمانی ادامه پیدا می کند که تراکم مورد نیاز برای موی کاشته شده بر روی سر ایجاد شود.
در تکنیک های قدیمی، کاشت مو با استفاده از تکه های استوانه ای مو به قطر تقریبی ۴ میلیمتر انجام می شد که این استوانه ها از موی سالم گرفته می شده و معمولاً در قسمت اهدا کننده مو ایجاد مشکل می کرده است. امروزه استفاده از این روش قدیمی منسوخ شده است. به هر حال، استفاده از روش FUT یک راهکار عالی برای ترمیم تاثیرات منفی ناشی از پیوند مو با استفاده از تکنیک های قدیمی می باشد.
مهم است که توجه کنید در روش FUT موی جدید بر روی سر بیمار رشد نمی کند، بلکه موهای سالم از پشت و پهلوی سر گرفته شده و در نواحی بی مو یا طاس سر پخش می شود. موی پیوند زده شده در این حالت می تواند به رشد عادی خود ادامه دهد و ظاهر طبیعی و مناسب فرد در نتیجه آن بازیابی و ترمیم خواهد شد.

مزایا

 

کم تهاجمی بودن

این روش کم تهاجمی بوده و در آن گرافت ها و بافت های مجاور به صورت جدا و با پانچ های مخصوص از پوست سر جدا می شود و در پوست هیچ گونه برشی ایجاد نخواهد شد به همین دلیل افراد زیادی هستند که به دلیل کم تهاجمی بودن آن روش کاشت مو FIT را ترجیح می دهند .

کم شدن جای زخم

 

با اینکه بسیاری از متخصصان کاشت مو روش FUT را با دقت هر چه بیشتر انجام می دهند به گونه ایی که ردی از زخم دیده نشده و در میان موها پنهان می شود اما به هر حال پوست سر مقداری در این قسمت کشیده می شود و در برخی موارد جای زخم مقداری شکلی برجسته به خود می گیرد.

مدت زمان کمتر

مدت زمان انجام کاشت مو کمتر است که دوره بهبودی سریع تر شکل می گیرد و بعد از کاشت مو نیازهای درمانی کمتری احتیاج پیدا خواهید کرد.این امر به دلیل کم تهاجمی تر بودن روش FIT است و از بخیه استفاده نمی شود زیرا در صورت ایجاد زخم و همچنین بخیه شما باید دوباره به پزشک خود برای برداشتن بخیه ها مراجعه کنید و همچنین باید از زخم ها مراقبت کنید.

مناسب برای ابرو

این روش برای مناطقی که نیاز به کاشت مو کمتری دارد مانند ابرو و یا قسمت هایی کوچک از سر خیلی بهتر خواهد بود . مخصوصا در افراد جوان که مقدار طاسی کمتر است و به تعداد گرافت کمتری احتیاج دارند روش FIT می تواند بدون ایجاد جای زخم پیوند مو را انجام دهد.

منابع: دکتر مهدوی نیا، مشاوره رنسانس، کلینیک بهرویان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *